„Bądź Fit po 40!To zdrowie i styl życia” ukazała się kilka dni temu w księgarniach EMPIK na terenie całego kraju. To pozycja szczególna, bo skierowana do grupy, którą kojarzy się raczej z intensywną aktywnością zawodową, nie fizyczną. Dawid przekonuje, że moda na bycie „fit”, która podbiła pokolenie dzisiejszych dwudziestolatków, szczególnie przyda się ich zapracowanym rodzicom.

- Ta książka to zbiór moich notatek, które zapisywałem w skoroszycie, odpowiadając na prośby swoich znajomych o receptę na bycie szczupłym, zdrowym, sprawnym fizycznie. Po dwóch latach ilość zapisków osiągnęła objętość ponad 200 stron. Pomyślałem czemu tego nie wydać w postaci kompleksowego przewodnika dla rodziców moich znajomych, którzy ciągle pytali jak będąc zapracowaną mamą czy tatą, równocześnie dbać o swoją kondycję fizyczną. – opowiada o powstaniu publikacji Dawid Gadula, fizjoterapeuta i trener przygotowania fizycznego drużyny Effectora Kielce.

„Bądź Fit po 40! To zdrowie i styl życia” daje nam spójny przepis na lepsze i zdrowsze życie, pozwala poukładać sobie w głowie cele, ułożyć plan działania, uporządkować jadłospis. Dawid przekonuje, że uzyskanie pożądanych efektów, nie wymaga katowania się długimi treningami i trzymania rygorystycznej diety. Na kartach książki autor udowadnia, że zmiana trybu życia zawsze jest możliwa i pokazuje krok po kroku jak skutecznie ją przeprowadzić. Przykładowy plan żywieniowy, gotowe przepisy, rodzaje aktywności, zestawy ćwiczeń – to znajdziemy w przewodniku Dawida. I to wszystko poparte rzetelnymi badaniami.

Zatem ruszajmy do księgarń!